Kullanım Koşulları

Mertertoptancilari.com

 

2017 yılında kurulan www.mertertoptancilari.com Türkiye'nin önde gelen online alışveriş butik mağazalarından biridir. Moda ile ilgili olan elbise ve ayakkabi ürünleri yer alabilir. Sitede yer alan tüm bilgiler ve içerikler, mertertoptancilari.com'a aittir. Bu sözleşme etrafında şekillenen kapsama alanında Mertertoptancilari'in verdiği hizmetlerden bir bedel ödemeden veya bedel ödeyerek faydalanan, ayrıca herhangi bir biçimde siteye erişimi olan tüzel ve gerçek kişiler, www.mertertoptancilari.com sitesinin belirlemiş olduğu, site kullanım koşullarını önceden kabul etmiş olarak sayılacaklardır.

 

 Siteye erişim sağlayan, siteden bedel ödeyip alışveriş yapan tüm tüzel ve gerçek olan kişiler, bu kullanım koşullarında mertertoptancilari tarafından yapılacak olan değişiklikleri, kabul etmiş sayılacaklardır. Siteyle ilgili olan bu kullanım koşullarına, bütün kişiler erişilebileceği için yürürlüğe alınmış ve gerekli olan maddelerle açıklanmıştır.

 

 A - Genel Hükümler

 

 Siteye üye olan kişiler, mertertoptancilari.com'un sağlamış olduğu hizmetlerden faydalanırken ve site üstünden işlem yaparken, kullanım koşullarına bağlı olan gizlilik koşullarına ve ilgili bilinen mevzuata uymakla yükümlüdür.

 

 2- İş burada bulunan siteden faydalananlar ve sitenin verdiği hizmetlerden yararlananlar, sadece hukuksal çerçevede yer alan kurumsal/şahsi kimlikleriyle işlem gerçekleştirebilirler. Üye kullanıcıların site üzerinde gösterdiği bütün faaliyetler ve hareketlerden oluşabilecek olan cezai ve hukuki tüm sorumluluk doğrudan olarak kendilerine aittir.

 

 Ayrıca buna bağlı olarak siteye üye olan kişiler, butik alanında hizmet veren mertertoptancilari.com'un veya başka üçüncü şahısların hak ve hukuklarına tecavüz etmeyeceğini, onlara yönelik zararlı eylem girişiminde bulunmayacağını, bulunduğu halde bütün hukuki sorumlulukların üzerine aldığını kabul etmiş sayılacaktır.

 

 3- Sitenin içerisinde üyelerin veya üçüncü şahısların sağlamış olduğu hizmetler ve bu hizmetlere bağlı olarak gelişen olaylardan, www.mertertoptancilari.com, www.mertertoptancilari.com çalışanları ve firmaya bağlı olan ortakların hiçbir kısmının sorumluluğu bulunmaz. Bu nedenle üçüncü şahıslar tarafından gerçekleştirilen zararlı olabilecek eylemlerden, www.mertertoptancilari.com sorumlu tutulamaz.

 

 4- www.mertertoptancilari.com sitesinin kullanım koşullarını kabul ederek üye olan kişiler, gerek diğer üyelerin gerekse üçüncü şahısların aleyhinde herhangi bir faaliyette bulunmayacaklarını kabul etmiş sayılacaklardır. Ancak üye olduktan sonra, kötü amaçlı faaliyetler gerçekleştiren ve bu faaliyetlerden dolayı diğer üyelerin ve üçüncü şahısların uğradıkları hiçbir zarardan, www.mertertoptancilari.com sorumlu tutulamaz. Bu gibi mağduriyetlerde gerekli tüm hukuki haklar kullanılacaktır.

 

 5- Üyeler, www.mertertoptancilari.com'a sağlamış oldukları içerik ve bilgilerin tamamının hukuka uygunluklarını kabul ve taahhüt ederler. www.mertertoptancilari.com üyeler tarafından sağlanmış olan bu içerik ve bilgilerin, doğruluğunu araştırmak, içeriğin doğruluğunu teyit etmek ve diğer kişilere garanti sunmak konusunda yükümlülük sahibi değildir. İş bu üyeler www.mertertoptancilari.com'un belirlediği yasaklı ürünlerde herhangi bir içerik paylaşımı yapmayacağını, yaptığında bu sorumluluğun tamamen kendisinde olduğunu kabul eder. mertertoptancilari.com'un yasaklı olarak belirlemiş olduğu ürünler şu şekildedir.

 

 - Giyim alanının dışında olan, alkollü içecekler ve Airbag ekipmanları

 

 - Yine giyim alanı dışında olan, satım ve alım işlemlerinin sadece devlet eliyle yapılabilen ürünler

 

 - Canlı hayvanlar

 

 - Dinleme cihazları

 

 - Kopya olan tüm ürünler ve insan organları

 

 - Pornografik içerikli olan ürünler ve promosyona tabii ürünler

 

 - Reçeteli lan ilaçlar, bitkisel ürünler ve kaçak ürünler

 

 - Sahte ürünler ve şans oyunları biletleri

 

 - Yanıcı maddeler ve patlayıcı ürünler

 

 - Yasaklı olan yayınlar

 

 - Alışveriş ile alakası olmayan tabiat varlıkları

 

 - Mertertoptancilari'in sunmuş olduğu moda ve elbise ürünleri dışında yer alan, tıbbi ürünler

 

 Yukarıda belirlenmiş olan ürünlerin herhangi birkaçı veya bir tanesi, üyeler tarafından listelendiği zaman, www.mertertoptancilari.com, paylaşımı yapan şahsın üyeliğine son verme hakkını saklı tutar.

 

 6- Site yetkilileri, sunulmakta olan hizmetlerde değişiklik ve kaldırma hakkına sahiptir. www.mertertoptancilari.com bu belirtilen değişiklik hakkını herhangi bir bildirim vermeden kullanma yetkisine sahiptir. Üyeler sitenin yapacağı değişikliklerin tamamını yerine getirmekle sorumludurlar. Ancak bu belirtilen sorumlulukların yeri ve zamanında yapılmaması, hukuki ve cezai tüm işlemler üyelerin kendilerine aittir.

 

 7- Ayrıca site yetkilileri, sitede yer alacak olan içeriklerin hangisinin bir ücrete tabi tutulacağı kararının tamamen hakkına sahiptirler. Bu ücret belirleme konusunda herhangi bir zorunluluk olmadığını üyeler kabul etmektedirler.

 

 B- Tanımlar

 

 İş bu web sitesi, www.mertertoptancilari.com'un belirlediği çerçevelerde hizmet ve içeriklerin sunulduğu, online olarak erişimin mümkün olduğu bir alışveriş sitesidir.

 

 Üyelerine belirlenmiş kurallarda satım ve alım yapabileceği bir online platform sağlama, ve bu alım satımlardan bankalarla ilişkilendirme, üyenin satıp teslim ettiği ürün olduğu halde, ödememe alamaması halinde koruma altına alma, hizmetlerini yürütmektedir.

 

 C- Gizlilik Politikası

 

 Mertertoptancilari, üyelere ait olan bilgi ve belgeleri, gizlilik politikasında yer alan hükümler doğrultusunda, gerekli olduğu halde, kullanım hakkına sahiptir. Ancak bu kullanım haklarının tamamı gizlilik politikasında yer alan hükümlerin kuralları göz önünde bulundurularak kullanılabilir.

 

 D- Fikri Mülki Haklar

 

 Üyeler ya da başka kişiler, Buitkciler'in sitesinde bulunan hiçbir ürünün telif hakkını başkalarına devredemez, satamaz veya kopyalama işlemi yapamazlar. Sitede yer alan tüm ürünler, www.mertertoptancilari.com'un fikri mülki sahası altındadır. Tüm haklar siteye aittir. Mertertoptancilari sitesinde yapılacak olan alıntılarda muhakkak, www.mertertoptancilari.com yetkililerine bilgi vermek zorundadırlar.

 

 E- Değişiklikler

 

 www.mertertoptancilari.com, moda ve ayakkabi alanı ve dışında yapacağı değiklikleri, burada yer alan kullanım koşullarının değiştiğini üyelerine e-mail yoluyla iletebilir. Bu koşullarda yaşanacak olan tüm değişiklikler, paylaşılan tarih biçiminde biçimlendirilecektir.

 

 F- Kabul ve Yürürlülük

 

 Burada yer alan kullanım koşulları, www.mertertoptancilari.com sitede ilan ettiği tarihten itibaren geçerlilik kazanacaktır. Siteye üye olan kişiler burada bulunan tüm kullanım koşulları hükümlerini kabul etmiş sayılacaklardır.

 

 G- Uygulanacak Hukuk ve Yetkiler

 

 Burada yer alan koşullara ihtilaf gösterilerek uyulmayan konular ve karşı çıkılarak verilecek olan tüm zararlar, yapılacak olan tüm paylaşım, listeleme ve sorunda İstanbul Mahkemeleri yetkili tutulacaktır.

 

 H- Mücbir Sebepler

 

 Hukuki olarak mücbir sayılabilen bütün durumlarda, www.mertertoptancilari.com belirlenen bu koşullardan geç ifa etme veya ifa etmeme gibi nedenlerden oluşabilecek olan yükümlülüklere sahip değildir. Bu ve buna benzer bir biçimde yaşanabilecek olan sorunlarda, www.mertertoptancilari.com'un herhangi bir sorumluluğu bulunmayacak ve tazminat ödemeye mecbur olmayacaktır. Mücbir olan olan sebeplerin tümü bu gerekçeye uygundur.

 

 Bunun dışında, oluşabilecek olan savaşlar, terör saldırıları, isyanlar, doğal afetler, internet ve alt yapı sistemlerinde oluşabilecek olan arızalar, elektrik kesintileri, yaşanabilecek olan iletişim problemleri, havadan kaynaklana koşullar, www.mertertoptancilari.com'un gerekli olan bütün önlemlerini almasına karşın yaşanabilecek olan siber güvenlik saldırıları, aynı biçimde mücbir sebepler içerisinde yer alacaktır. Burada www.mertertoptancilari.com'un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

 

wf8v30k2nhrzz2sl1ameom5s3ueix5