Güvenli Alışveriş İpuçları

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ İPUÇLARI

İnternet alışverişleri kolay, hızlı, geniş seçenek imkânları ve fiyat karşılaştırması sunmaktadır. Ancak tedbiri elden bırakmadan alışverişinizde dikkat etmeniz gereken bazı hususları sizler için aşağıda derleyip hazırladık:

1) Satıcı için yazılmış olan kullanıcı yorumlarını kontrol edin. Olumlu ve olumsuz yapılan yorumlarda kullanıcının güvenilirliğini test etme imkânını sağlarsınız.

2) Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyin.

3) TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları aracılığıyla yapılması talep edilen para transferlerini güvenliğiniz için gerçekleştirmeyin.

4) Satıcı ile yüz yüze görüşmeden ve alacağınız ürünü görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.

5) Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ ürün teslim alamamanız halinde Mertertoptancilari.com’ un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır

6) Ürün açıklama kısmındaki küçük yazılara dikkat edin. Satın alacağınız ürün hakkında bilgilendirmeler mevcut ise inceleme şansı bulabilirsiniz.

7) Alışveriş yapmayı istediğiniz satıcıdaki ürün fiyatlarının inandırıcılığından emin olun. Fiyatları diğer satıcı fiyatlarıyla veya internet aracılığıyla karşılaştırabilirsiniz. Alışveriş yapmayı istediğiniz satıcıdaki ürün fiyatlarının inandırıcılığından emin olun. Ayrıca ürün fiyatlarına KDV eklenip eklenmediğine bakmanız gerekmektedir.

8) Ücret ödeme ve alışverişinizin teslim sürecini tamamlamak için halka açık bir yerde yüz yüze görüşmeyi tercih edin. Para ödemesi ile ürün teslimini (alışverişinizi) aynı anda yapın. Böylece hem ürün kalitesinin beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını anlarınız hem de güvenliğiniz için önlem almış olursunuz.

9) Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayın.

10) Şüphelendiğiniz ilanları ve kullanıcıları Mertertoptancilari.com müşteri hizmetleri yetkililerine lütfen iletin. Sizin yorumlarınız bizim için çok değerli. Bu sayede aksiyon almamızı sağlamış olursunuz.

 11) Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikâyetçi olabilirsiniz.

wf8v30k2nhrzz2sl1ameom5s3ueix5